Soğuk İş Takım Çelikleri

Print

BÖHLER soğuk iş takım çelikleri, sahip oldukları özellikler ile kesme ve presleme takımlarında, kalıp ve bıçaklarda, boşaltma ve soğuk çekme takımlarında, diş açma ve ovalama kalıplarında, hadde merdanelerinde gibi benzer uygulamada kullanılırlar. Yüksek sertlik, yüksek tokluk, basınç ve aşınma dayanımına sahiptirler. Soğuk iş takım çeliklerinin seçilmesindeki en önemli faktörler piyasada rahat bulunabilmeleri, fiyat avantajları ve sağladıkları uzun takım ömürleridir.

Soğuk iş takım çelikleri yüksek gerilimlere, darbe ve eğilmeye maruz kalırlar bunun yanında yüksek aşınma direnci gereksinimi bulunur. Yeni çelik kalitelerinin geliştirilmesi çeşitli süreçlerde hasara uğrayan kalıp, takım veya bıçaklarda yapılan hasar analizlerinin sonuçlarının değerlendirmesinin bir sonucudur. Her bir kullanım alanında, takımın çalışma süresini arttıran özellikler aranır. Farklı türdeki aşınma gereksinimleri, farklı türde soğuk iş takım çelikleri ile sağlanmaktadır. Ürün geliştirme stratejileri, daha yüksek aşınma dayanımı ve daha fazla dayanıklılık gereksinimleri ile eş eksenli hedeflerde ilerlemektedir.

Takım üreticilerine, uygulamalarına yönelik çelik seçimi ve ısıl işlem konularında teknik destek verilmektedir.


Kalite/Katalog  Açıklama  İndir 
K340

BÖHLER’in geliştirdiği elektro cüruf tekniği ile ikinci defa ergitilmiş %8 Cr’lu çelik; yüksek tokluk, yüksek basınç dayanımı ve aşınmaya dirençli soğuk iş takım çeliği.


K353 %8 Cr’lu Konvansiyonel yolla üretilmiş, bir çelikte olması gereken; yüksek işlene bilirlik, iyi tel erozyon özellikleri ve ısıl işlemde boyutsal kararlılığı birlikte sunuyor.
K360

BÖHLER, elektro Cüruf tekniğiyle ikinci defa ergitilmiş diğer bir %8 Cr’lu geliştirilmiş çeliğiyle; sert, aşınmaya dayanıklı soğuk iş takım çeliği ile yüksek basınç dayanımı, özel alaşımıyla abrasif ve adhesif aşınmaya karşı dayanım sağlar.


K390

Şuan itibariyle en iyi toz metal soğuk iş takım çeliğimiz; yüksek sertlik, iyi derecede tokluk ve aşınma dayanımı ile kullanımınıza sunulmuştur.


K490 BÖHLER'in yeni toz metalurjik soğuk iş takım çeliği K490 MicroClean;  aşınma direnci ve çok yüksek düzeyde tokluk istenen uygulamalarda kullanılır. Yüksek abrasif ve adhesif aşınma mukavemetinin yanı sıra mükemmel tokluk ve basınç dayanımını da beraerinde sunmaktadır. 64 HRC sertliğe ulaşmakta olup, çok iyi sert işlenebilme özelliğine sahiptir. 1.2379 malzemelerle birlikte ısıl işelm uygulanabilmektedir.
K890 Olağanüstü plastik akma dayanımı ve yüksek yorulma dayanımlı soğuk iş toz metalurjik takım çeliği.


Kalite/ Katalog  Açıklama  İndir 
K100 Standart %12 Cr'lu ledebüritik, boyutsal kararlılığı olan soğuk iş takım çeliğidir. Kesme, delme, boşaltma, vb. uygulamalarda kullanılmaktadır.
K110

Boyutsal karalıklı, yüksek karbon ve krom (12%) alaşımlı standart soğuk iş takım çeliği. Geniş bir kullanım alanına sahip olup; kesme, bükme, ovalama, vb. uygulamalarda kullanılmaktadır.


K455 Şoka dayanıklı, mükemmel tokluk ve aşınma dayanımına sahip soğuk iş takım çeliği. Ayrıca darbe çeliği olarak da bilinir. Kesici, pens takımı, zımba, basınçlı hava ile çalışan keskilerde, vb. uygulamalarda kullanılmaktadır.

K510 Civa çeliği olarak da bilinen Cr ve V alaşımlı yüksek aşınma dayanımına sahip soğuk iş takım çeliğidir. Parlatılmış ve taşlanmıştır.
K600 Yüksek tokluk mukavemetine sahip soğuk iş takım çeliğidir. Ayrıca yüksek darbe ve basınç dayanımına sahiptir. Bir çok uygulmada kullanılabilir.
K720 Yağ çeliği olarak da bilinir. işleme kolaylığı aranan kalıplarda, klavuz pimlerinde, zımbalarda, matris malzemesi olarak, vb. uygulamalarda kullanılırlar.
Soğuk İş Genel Katalog Böhler-Soğuk İş Kesme, Delme ve Boşaltma Genel Katalog


ÜRÜNLERİMİZ
SİTE İÇİ ARAMA

Soğuk İş Takım Çelikleri