Plastik Kalıp Çelikleri

Print

Böhler plastik takım çelikleri ve kalıp malzemeleri plastik proseslerinin ihtiyaçlarına göre; yüksek parlatılabilirlik, korozyon direnci ve abrasive polimerlere karşı dayanım, yüksek termal iletkenlik, işlenebilirlik, homojen iç yapı ve yüksek tokluk gibi gereksinimlere göre, ayrı olarak veya birlikte bu özellikleri sağlayan malzeme grupları arasından tercih edilebilir.

İstenilen özelliklere bağlı olarak sementasyon çelikleri, ıslah çelikleri, korozyona dayanımlı çelikler, nitrasyon çelikleri ve martenzitik sertleştirilebilen çelikler veya yüksek performanslı toz metalurjik malzemeler kullanılır.

Böhler, plastik malzemelerin üretim süreçlerinde kullanılmak için, sektöründe üstün olan bir dizi plastik takım çeliğini ve kalıplık çelikleri sizlere sunmaktadır. Ürünlerimiz; konvansiyonel, cüruf altı tekrar ergitme ve toz metalurjisi yöntemleri kullanılarak üretilmektedir. Kalıp tasarımcıları ile olan yakın ilişkilerimiz; bizleri sektörün en son ihtiyaçları ile ilgili olarak bilgilendirmektedir.

 


Kalite / Katalog  Açıklama  İndir 
M303 Kromlu martenzitik paslanmaz çelik, mükemmel tokluk, korozyon ve aşınma dayanımı sunar. İşlenebilirliğinin ve parlatılabilirliğinin artırılması için alaşım elementleri modifiye edilmiştir.
M310 Korozyon dayanımı ve parlatılabilirliği çok yüksek olan ESR yöntemi ile tekrar ergitilmiş plastik kalıp çeliğidir. Aşındırıı ve korozif plastik uygulamalrında, lens, gözlük, kamera parçaları, vb. uygulamalarda kullanılmaktadır.
M314

Plastik kalıp imalatçılarının kalıp tutucularında; yüksek işlenebilirlik, korozyon dayanımı sağlaması ve daha yüksek verimlilikte çalışmaları için alaşım elementleri modifiye edilmiş plastik kalıp çeliğidir.


M315 İşlenebilirliği artırılmış korozyon dayanımlı kalıp hamili/ desteği.

 


M333 Mükemmel yüzey kalitesi istenilen ürünlerde en iyi parlatılabilirlik, korozyon dayanımlı M333 IsoPlast plastik kalıp çeliği ile sunulmaktadır. Mükemmel parlaklık aranan uygulamalra; optik ve güneş gözlüğü camı, CD kalıpları, vb. uygulamalarda kullanılmaktadırlar.
M340

İyi aşınma dayanımı ve taşlanabilirlik özelliği ile korozyon dayanımlı plastik kalıp çeliğidir. Gıda sanayi bıçaklarında, bir çok korozyon ve aşınma dayanımı gerektiren ;bağlantı elemanları ve diğer plastik alt yapı elemanlarının imalatında kullanılmaktadırlar.


M390 Aşınmaya dayanıklı, yüksek korozyon dayanımlı ve parlatılabilen toz metalurjik plastik kalıp çeliğidir. Yüksek aşınma ve korozyon dayanımı gerektiren bütün bıçak uygulamalrında, kimyasal agresif plastik uygulamalrında, plastik enjeksiyon makine parçalarında, elektronik çip imalatlarında, gıda sanayi, vb. uygulamalrda kullanılmaktadır.


Kalite/Katalog  Açıklama  İndir 
M238 Sertleştirilmiş ve temperlenmiş plastik kalıp çelğidir. Geniş ölçülü kalıp uygulamalrında kullanılabilir. parlatılabilirliği yüksek, desenleme için uygundur. Yüksek tokluk ve iyi sertleşebilirlik özellikleri ile çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.
M261 Çökelme sertleşmesiyle sertleşebilen plastik kalıp çeliği ısıl işlem sırasında kontrol edilebilir boyutsal değişimler sağlar. İlave eklenmiş kükürt işlenmeyi iyileştirir.

 


M268 Sertleştirilmiş ve temperlemiş, mükemmel iç yapı temizliğine sahip, yüksek parlatılabilirlik özelliği olan vakum altında tekrar ergitilmiş plastik kalıp çeliğidir. Yüksek parlalık ve yorulma dayanımı aranan plastik kalıp uygulamalrında kullanılır.
Plastik Takım Çelikleri Genel Katalog Plastik Kalıp Çelikleri Genel Katalog


ÜRÜNLERİMİZ
SİTE İÇİ ARAMA

Plastik Kalıp Çelikleri