Yüksek Hız Çelikleri

Print

Böhler yüksek hız çelikleri; makine takımları, özellikle matkap uçları, diş açma, broş takımları ve bazı soğuk şekillendirme uygulamalarında kullanılır. Bu uygulamalarda önemli olan gereksinimler; aşınma dayanımı, yüksek sıcaklıklarda sertlik dayanımı ve keskin köşelerin temizlenmesinde\hazırlanmasında ihtiyaç duyulan tokluk dayanımıdır. Üstün performanslı toz metalurjik yüksek hız çeliklerimiz; özel bir uzmanlıkla üretilmiştir. Böylece takımlara uygulanan bileme sürelerinin ve sıklıklarının azalması; uzun takım ömürlerini size garanti etmektedir.  Zorlu pazar segmentlerinde gösterdikleri çok farklı özelliklerle sizlere üretimlerinizde kolaylıklar sağlamaktadırlar. Yüksek hız çelik kalitelerinin karakteristik özellikleri şunlardır;

  • Yüksek Çalışma Sertlikleri
  • Yüksek Aşınma Dayanımı
  • Mükemmel Tokluk
  • Basınç Dayanımı
  • İşleme Prosesleri Sırasında Oluşan Yüksek Sıcaklıklarda Sertlik Dayanımı Sağlaması
  • Kenar Kesimlerinde Kırılma Dayanımı


Kalite/Katalog  Açıklama  İndir 
Yüksek Hız Çelikleri Genel Katalog Böhler - Yüksek Hız Çelikleri Karşılaştırmalı Kataloğu
S500 Kobalt ve Molibden alaşımlı yüksek hız çeliğidir. Yüksek aşınma, kızıl sertlik dayanımı istenen; klavuz, bütün freze tiplerinde, matkap, rayba, broş takımlarında, vb. uygulamalarda kullanılırlar.
S590 Geliştirilmiş taşlanabilme özelliği ile çok amaçlı toz metalurjik yüksek hız çeliğidir.

 

 

S600 Basit geometrideki makine takımları için standart kalite. Raybalar, broş takımları, metal testereler, her türlü freze takımları, ahşap işleme takımları, vb. uygulamalr başlıca kullanım alanlarıdır. 
S630 Tungsten-molibden ve alüminyum alaşımlı yüksek hız çeliğidir. Mükemmek tokluk ve kesme özellikleri aranan; raybalar, broş takımları, metal testereler, her türlü freze takımları, ahşap işleme takımları, vb. uygulamalrda kullanılırlar.

 

 

S690 İşleme ve soğuk şekillendirmelerdeki zorlu uygulamalar için dayanımı yüksek toz metalurjik yüksek hız takım çeliğidir.
 

S700 Kobalt ve tungsten alaşımlı yüksek hız takım çeliğidir. Yüksek aşınma ve kızıl sertlik dayanımına sahiptir. Otomat malzemelerin işlenmesinde kullanılan torna takımlarında, freze bıçakları, pantograf kalemleri, testere ağızlarında, vb. alanlarda kullanılırlar.
S705 Yüksek sertlik ve tokluk dayanımı aranan; diş açma, burgulu uçlar, bağlantı, broş takımları, ahşap işleme ve soğuk iş uygulamalarında kullanılır. 
S790 Toz- Metalurjik yöntemle üretilmiş yüksek hız çeliğidir. Yüksek sıcaklıkta iyi sertlik dayanımı, basınç dayanımı ve aşınma dayanımı sağlanır. Toz metalurjisi teknolojisiyle, malzeme aynı zamanda mükemmel tokluk ve işlenebilirlik özellikleri sağlar, örneğin; son derece yüksek taşlanabilirlik. Demir olamayan Ti-alaşımları, Al-alaşımları gibi malzemelrin işlenmesi, ağır yük altında çalışan takımlar başlıca kullanım alanlarındandır. 


Kalite / Katalog  Açıklama  İndir 
S290 Sertliğiyle karbür takımlarına alternatif! Çok yüksek baskılar altında çalışan özellikle Ti-alaşımları ve Ni- alaşımlı malzemelerin işlenmesinde kullanılan toz metalurjik yüksek hız çeliğidir.
 

S390 Mükemmel mekanik mukavemet özelliklerine sahip çok amaçlı toz metalurjik yüksek hız takım çeliğidir.


ÜRÜNLERİMİZ
SİTE İÇİ ARAMA

Yüksek Hız Çelikleri